Hakkımızda


Biteks İplik, Osmaniye’de kurulu, 40.944 iğlik ileri teknoloji ürünü ring ve 72 iğlik airjet makine parkı, çağdaş laboratuarı, üretimle eşzamanlı kontrol sistemleriyle ve de en önemlisi tecrübeli ve konusunda uzman teknik ekibi ile tekstil sektöründe önemli bir yere sahip olmayı hedeflemektedir.

1950 yılında Adana’da tekstil ve tarım ürünleri alım satımıyla faaliyete başlayan BİLİCİ GRUP bünyesinde, 2007 yılında Osmaniye’de kurulan BİTEKS İPLİK, hali hazırda 30.000 metrekare kapalı alanda 40.944 iğlik ring ve 72 iğlik airjet makine parkuruyla günlük yaklaşık 20 ton üretim kapasitesi ile  sektörün en büyüklerindendir.

İşletme bünyesinde, Ne 6-60/1 Ring ve Core-Spun aralığında, 65/35 veya 50/50 harman karışımlı (ya da müşterilerin özel siparişleri için özel karışım oranlarında) siyah, gri melanj (S-57-antrasit ile S-65-gri melanj aralığında) ve renkli (özellikle kahverengi ve lacivert) polyester/viskon iplik çeşitlerinde yüksek kaliteli üretim yapılmaktadır. Polyester/viskon karışımlı iplik kaliteleri haricinde 100% viskon (siyah & gri melanj) ve 100% polyester (siyah & gri melanj) iplik kalitelerinde de hizmet vermektedir.

 Biteks ve Bilici Grup bünyesinde yer alan büküm tesisleri vasıtasıyla üretim programında bulunan tek kat ipliklerin çift katlı düz ve elastanlı şekilleri de üretilmektedir.

Dokuma ve triko kullanımına uygun özellikte üretilen ipliklerden isteğe bağlı olarak değişik büküm değerlerinde (örneğin yüksek turlu polyester/viskon gibi) siparişlerle iplik talepleri karşılanmaktadır.

Üretim teknolojisi ve ürün kalitesine yatırımı esas alan firma, her türlü gelişmeyi yakından takip ederek bünyesine dahil etmeyi prensip edinmiştir. Hem ürün çeşitliliği hem de hızlı ve zamanında servis esasına dayalı grup organizasyonuyla faaliyetlerini kusursuz kılmak öncelikli hedefidir.

İplik kalitesinin üretilen her üründe standartlaştığı Biteks İplik’te üretimin bütün aşamaları titizlikle kontrol edilmektedir.İplik üretiminin tümü “Uster” standartlarıyla kontrol edilmekte ve iplikler “splicer” cihazlarıyla birleştirilmektedir.